Interj Aneko Yusagi-val2017.02.19. 18:00, Prttp
Interj Aneko Yusagi-val
Avagy a megjult Garasu;Re felemelkedse
Mindenki kedvenc novelnek rja adott interjt, amibl nhny rdekessget megtudhatunk a pajzsos hs tletnek megszletsrl.
|

Nem is hzom tovbb a szt. J szrakozst a cikkhez! 
Krds: Mikor jtt elszr az tlet, hogy kombinld a jtszst egy light novel megrsval?
Vlasz: Nem sokkal azeltt, hogy elkezdtem posztolni a npszer internetes oldalra: a "shosetsuka ni narou-n". Az rsom kiraksa eltt gy gondoltam, hogy a mfaj vlaszts miatt tl vkony rteget szltok meg.
(Megjegyzs: Aneko rsait tbb millian nztk meg, mieltt sszegyjtttk s megjelentettk nyomtatsban is.)
Krds: Honnan szrmazik az ihlet, melyek segtsgvel megalkothattad a szereplidet? Vals szemlyeket vettl alapul az letedbl?
Vlasz: Az eredeti hsk (Naofumi, Motoyasu, Ren s Itsuki) koncepcijt nagyrszt, korbban olvasott trtnetek fszereplibl mertettem. Prbltam belelni magam az adott karakter helyzetbe s ezen rzs alapjn rtam le a benyomsaikat, gondolataikat. Ms szereplket pedig gy ksreltem meg felpteni, hogy egy idelt kpviseljenek, persze ezeken vltoztattam itt-ott.
Kitallt szemlyekrl modelleztem a karaktereket, br egy-kt ellensges egyn kivtel ez all. Nhny kzlk elg erszakosan s sszertlenl viselkedik, ket olyan emberekrl mintztam, akiket ismerek.
Krds: Mely knyvek inspirltak?
Vlasz: Leginkbb online jtkok sztnztek, ezek kzl is a "Ragnarok Online" egy vdelemre szakosodott karaktere. Nagyon ers s megbzhat ez az osztly, viszont szinte lehetetlen csapat nlkl elrbb jutni.
Ha mr a knyveknl tartunk, inkbb a slice-of-life (mindennapi lettel foglalkoz) mangkat szeretem olvasni, vagy az olyanokat, amiknek llat fszereplje van.
Krds: A fszerepl, Naofumi, gyakran tkzik morlis ellenttekbe. Egyszerre figyelmes s durva, valamint erklcstelen is, hiszen nem trdik a rabszolgasggal. El tudnd mondani, hogy mirt olyan karaktert alkottl meg, ami a moralits szles skljn mozog?
Vlasz: Szeretnk gy gondolni Naofumira, mint egy tkrre. A kedvessgre kedvesen, a gonoszsgra gonoszan reagl. Trtt tkrknt pedig vannak les rszei, viszont sszessgben egy szimpatikus karakter, aki trdik msokkal.
Ami a rabszolgavsrlst illeti, nem maradt ms lehetsge. Egy idben szksge volt a segtsgre, de senki sem volt hajland mell llni. A modern vilgot s embereket is a pnz mozgatja. A nagyvllalatok pedig gy bnnak az alkalmazottakkal, mint a rabszolgkkal.
Clszer, hogy az embernek legyen erklcsi rtkrendje, de egy olyan vilgban lnk, ahol szigor etikval nem lehet tllni. Sokakat nem rdekel mr a helyes viselkeds. Ilyenekkel szemben milyen lehetsge maradt egy olyannak, aki ragaszkodik a vlemnyhez? A clom az, hogy megmutassam, szembe kell nzni az ellensggel s ellentmadst kell indtani, ha nem maradt ms vlasztsunk.

|
|